Chủ Nhật, 1 tháng 11, 2015

Facebook Messenger nedir?

Facebook Messenger, dünyanın en büyük sosyal ağlarından birisi olan Facebook’un mesajlaşma servisidir. Facebook Messenger tıpkı kısa mesaj gibidir ancak her mesaj için ücret ödemeniz gerekmez (veri tarifenizi kullanır). Sadece Facebook arkadaşları için değildir: Telefon rehberinizdeki kişilere mesaj gönderebilir ve telefon numarası girerek yeni bir kişi ekleyebilirsiniz.
Sitede yapılamayan birçok sohbet işlemi yapılabilmekte. Emoji çeşitliliği daha fazla. Telefonlarla görüntülü olarak konuşmanın ve sesli olarak konuşmanın da mümkün olması uygulamaya olan yönelimi arttırıyor.
Facebook Messenger ile her zaman çevirim içisiniz. Messenger üzerinden tüm arkadaşlarınız size rahatlıkla ulaşabilir ve siz de onlara çok rahat ulaşabilirsiniz. Birçok bilişim firması mobil internetin yaygınlık göstermesi ile birlikte özel chat programları tasarlayıp piyasaya sundular. Bu chat programlarına çok rağbet gösterilince Facebookda piyasadan ayrı kalmak istemedi ve messenger sistemi ile birlikte kendine özgü bir chat ekranı ve sistemi geliştirdi. Bu sistemle diğer chat programları ile benzer süreçler yürütülüyor ve iletişim insanlar arasında iyice kolaylaşıyor.
 Messenger Indir
Facebook hesabınız ile giriş yaparak Facebook’taki arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz ücretsiz bir mobil uygulaması Messenger içerisinde bulunan eğlenceli çıkartmalar sayesinde sohbetleriniz daha eğlenceli hale geliyor.
Messenger Indir
Facebook Messenger Özellikler:
- Sohbet balonları: Başka uygulamaları kullanırken konuşmanıza devam edin. İnsanların mesajlarınızı ne zaman gördüğünü bilin. Arkadaşlarınızla mesajlaşabilir, grup konuşması yapabilirsiniz.
- Bildirimleri anında görürsünüz, bu sayede hiçbir mesajı kaçırmamış olursunuz.
- Mesajlaşmanın daha da fazla yolu: Çıkartmalarla canlı konuşmaların keyfini çıkarın. Konuşmadan ayrılmadan galerinizdeki fotoğraf ve videoları görün; ardından mükemmel olanları seçip gönderebilirsiniz. Söyleyecekleriniz bitmediğinde sesli mesaj kaydedin. Facebook’daki arkadaşlarınız ile mesajlaşmanın çok daha ve hızlı yolu.
- Fotoğraflar ve videolar: Doğrudan uygulamadan video, selfie veya başka fotoğraflar çekebilir ve tek dokunuşla gönderebilirsiniz.
- Grup sohbetleri: En sık mesajlaştığınız kişiler için gruplar oluşturun. Gruplara ad verebilir, grup fotoğrafları belirleyebilir ve hepsini bir arada tutabilirsiniz.
- Facebook Messenger sesli arama özelliğinden sonra şimdide görüntülü arama özelliği Android ve iOS kullanıcıları için aktif edildi.Facebook Messenger, geçtiğimiz saatlerde yeni bir özelliğe daha kavuştu.
- Resim paylaşabilir ve bulunduğunuz yeri etiketleyebilirsiniz.
Facebook Messenger nasıl kullanılır:
- Google Play aracılığı ile Facebook Messenger uygulamasını akıllı telefon veya tabletinize kurduktan sonra çalıştırın.
- Uygulama ilk açılış ekranında Facebook hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor.
- Hesabınıza giriş yaptıktan sonra telefonunuzdaki kişileri senkronize etmek için “kişileri senkronize et” butonuna tıklayabilir veya atlamak için alttaki “şimdi değil” seçeneğine tıklayabilirsiniz.
- Telefon numaranızı da aynı şekilde yazıp “Tamam” butonuna tıklayabilir veya atlayabilirsiniz.
- Artık Messenger’i kullanmaya başlayabilirsiniz.
 Messenger Indir
Facebook Messenger arayüzü
Uygulamanın başlangıç ekranında en yakın zamanda konuştuğunuz Facebook arkadaşlarınız yer alacak, üst kısımdaki dahil olduğunuz grupları ve tüm Facebook arkadaşlarınızı görebilirsiniz.
Sohbete başlamak için konuşmak istediğiniz arkadaşınızın profil resmine dokunun ve yazmaya başlayın…
Sohbet penceresinde sadece metin mesajlar göndermek yerine çıkartmalar, gülen yüzler veya ses kaydınızı gönderebilirsiniz.
Facebook Messenger indir
Facebook Messenger indirmek için hemen tıkla. Uygulamayı IOS ve Android cihazlarınıza rahatlıkla indirebilirsiniz. Google play store ya da app store’den Facebook Messenger rahatlıkla ulaşıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
Facebook güncelleme ve indirme işlemleri haberimizin detaylarında. Dünya’da sosyal medya sitesi olarak lider konumda olan ve Türkiye’de de yaklaşık 35 milyon kullanıcısı olan Facebook’un Messenger sistemini kullanmak için güncellemek gerekmektedir. İşte Facebook Messenger indirme ve Facebook son sürüme güncelleme işlemleri.
Etiket: Messenger Indir, messenger, messenger download, download messenger

Không có nhận xét nào:

Đăng nhận xét